За рецептата:

Представям ви една превъзходна рецепта за домашни курабии като от детството.
Стават толкова бързо, толкова много и са достатъчно вкусни, за да задоволят всеки вкус.
Към рецептата:
Домашни курабии
Приготвяне
40 мин
Време за готвене
10-15 мин
Общо време
50 мин
Автор: Нина Владимирова
Необходими продукти:
3 яйца
1 ч. ч. кисело мляко
1 ч. ч. топена мас
1 ч. ч. захар
1 бакпулвер
1 ч. л. амонячна сода /аз не съм си разчела записките и сложих цяло пакетче/
есенция ванилия
брашно до получаване на средно твърдо тесто (препоръчвам използването на по-малко количество, за да бъдат вашите курабии по-меки. Аз правих двойна доза и брашното при мен беше около 1.5 кг)
Разбийте яйцата със захарта, прибавете киселото мляко с амонячната сода, половината от маста, бакпулвера и ванилията. Добавяйте брашното постепенно. Останалата част от мазнината ползвайте при месенето. Оформете топки с големина на орех, оваляйте в захар и подредете в тава върху хартия за печене. По желание може да добавите и орехче по средата на всяка топка. Печете в предварително загрята на 200 градуса фурна около 10-15 минути. Между печенето прибирайте тестото в хладилника, независимо, че е за кратко време. От двойната доза излязоха над 100 курабии.
Можете да следите “Кулинарна работилница” и да се наслаждавате на още много рецепти в кулинарните групи във Facebook – Кулинарна работилница и Домашна кухня!